گپ دایو قسمت نهم - نقد و بررسی موسیقی متن فیلم لئون حرفه‌ای

استودیو ملودایو - یک‌شنبه، 4 شهریور 1397

آیا تا به حالا حین تماشای فیلم، تمایلی برایتان ایجاد شده تا با یک آدمکش حرفه‌ای هم‌ذات‌پنداری کنید، وی را قهرمان داستان ببینید و یا حتی از مرگ وی در فیلم ناراحت شوید؟ آیا تا کنون در چنین داستانی توانسته‌اید حضور یک نوجوان 12 ساله لجباز و مغرور را کنار چنان قهرمانی خوشایند بدانید و مایل به تماشای دوستی و همکاری رو به افزایش آنها در روند داستان باشید؟ چه میزان موسیقی متن یک فیلم می‌تواند ما را به یک قاتل حرفه‌ای نزدیک کند؟ نفرت‌انگیزترین شخصیت منفی که تا کنون در یک فیلم دیده‌اید چه کسی و با بازی چه بازیگری بوده است؟ به نظر شما موسیقی چقدر می‌تواند نفرت ما را از یک شخصیت کثیف و یک پلیس فاسد بیشتر نماید؟

برای پاسخ به پرسش‌های بالا از شما دعوت می‌کنیم حتماً همراه ما در این قسمت از پادکست نقد و بررسی موسیقی متن گپ دایو باشید.

علی‌رغم جذابیت‌های بصری و ظرفیت‌های سینمایی فیلم لئون حرفه‌ای، کم‌تر پیش آمده است تا این فیلم دیدنی با تمرکز بر مراحل ساخت موسیقی متن آن برای کارگردانان،‌ تدوینگران، آهنگسازان، دانشجویان و علاقه‌مندان سینما تحلیل شود و اخبار پشت صحنه‌ی همکاری آهنگساز،‌ تدوینگر و کارگردان فیلم برای تماشاچیان فاش شود. پادکست گپ‌دایو نقد و بررسی موسیقی متن فیلم لئون حرفه‌ای فرصتی است تا بار دیگر از زاویه‌ای تازه پرونده‌ی هنری این فیلم را ورق بزنیم.

 

فایل صوتی و کم‌حجم پادکست گپ دایو:

 

  • خاطره

    لطفا در مورد موسیقی متن فیلمای روشنفکری مثل فیلم بابل یا فهرست شیندلر هم صحبت کنید. اگه می شه یه برنامه پادکست هم در مورد ترانه های معروف سینما در موسیقی متن بسازید

    پاسخ 1397/07/23
  • طاهر

    ممنون بابت پادکستهای موسیقی خیلی خوبتون من این فیلم رو اولین بار 10 یا 15 سال پیش دیدم اون موقع از بازی ژان رنو خیلی کیف کردم، اما نمی دونستم کارگردان و آهنگساز این فیلم کی هستن ممنون که با پادکستهای خوبتون من رو با آهنگساز فیلم لئون آشنا کردین و یاد موسیقی متن فیلم لئون رو دوباره برام تازه کردین

    پاسخ 1397/07/16