پرفروش‌ترین فیلم ترسناک و بخت بلند هالووین 2018 ؛

کیارش رمضان‌نژاد - دوشنبه، 7 آبان 1397

فیلم هالووین 2018 سرانجام بعد از 22 سال به سلطنت فیلم جیغ Scream در جدول پرفروش‌ترین فیلم ترسناک و اسلشر پایان داد و مایکل مایرز موفق شده است علی‌رغم صورتک ترسناکش، بیشترین خریدار را در میان علاقه‌مندان فیلم‌های ترسناک و اسلشر پیدا کند.

خوشبختانه برخلاف سایر دنباله‌های ضعیفی که از روی نسخه‌ی قدیمی فیلم هالووین 1978 ساخته شده است،‌ دنباله‌ی دیوید گوردون گرین برای این فرانشایز با نام بی‌پیرایه‌ی هالووین 2018 برای دومین هفته‌ی متوالی و در روزهایی که حال و هوای هالووین رسانه‌های آن‌ور آب‌ها را در بر گرفته است، در صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران در کشور امریکا قرار گرفته است.

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک و «جیغی» که در «هالووین» گم شد؛‌

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک

در همین دو هفته که از اکران فیلم هالووین 2018 می‌گذرد، این فیلم موفق شده است تا حدود 127 میلیون دلار فروش داشته باشد که همین مقدار کافی است تا نام فیلم هالووین 2018 را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم ترسناک و اسلشر تاریخ سینما مطرح کند.

در تصویر زیر میزان فروش فیلم هالووین 2018 را در کنار سایر رقبای این فیلم در گیشه در دو هفته‌ی اخیر را مشاهده می‌کنید:

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک

تا قبل از اینکه فیلم هالووین 2018 موفق شود فروش سه رقمی را با فروشی 127 میلیون دلاری تجربه کند، تنها دو فیلم اسلشر معروف بودند که در باشگاه فیلم‌های ترسناک صد میلیون دلاری وارد شدند، قسمت‌های اول و دوم فیلم جیغ Scream به غیر از این دو فیلم هیچ فیلم دیگری در ژانر اسلشر حتی موفق نشده است که 90 میلیون دلاری شود و رده‌ی سوم جدول پرفروش‌های ژانر اسلشر نیز به قسمت سوم فیلم جیغ Scream 89 میلیون دلار فروش تعلق دارد. ژانر فرعی اسلشر همواره یکی از ژانرهای پرکار سینمای امریکا محسوب می‌شود چرا که امکان ساختن فیلم با بودجه‌ی اندک در این ژانر فرعی وجود دارد، تنها نکته اینجاست که عموما فیلم‌های ارزانی که در زانر اسلشر ساخته می‌شوند، چندان پرفروش نمی‌شوند و با سودی قابل قبول بدون آنکه در جدول باکس آفیس خبرساز شوند، با گیشه وداع می‌کنند.

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک از IT تا هالووین؛

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک

در این میان فیلم هالووین یک استثنای بزرگ است و با این سرعت که بر صفرهای فروش خود در گیشه می‌افزاید هیچ بعید نیست که به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما تبدیل شود. البته از این واقعیت هم نباید غافل شد که ما در دوران اوج فیلم‌های ترسناک زندگی می‌کنیم و این فقط فیلم هالوین 2018 نیست که به لطف و اعتبار نام و آوازه‌ی هالووین خوب می‌فروشد بلکه در سال گذشته فیلم IT ساخته‌ی آندره موشتی Andres Muschietti در مجموع بیش از 700 میلیون دلار فروخت و یا فیلم Get Out که تهیه‌کنندگی آن را همین استودیو Blumhouse Productions  بر عهده داشته است که از سرمایه‌گذاران فیلم هالووین 2018 نیز محسوب می‌شود، موفق شد علی‌رغم بودجه‌ی اندک ساختش به فروش حیرت‌انگیز 255 میلیون دلاری دست پیدا کند. هیچ بعید نیست که در سال‌های آتی تب و تاب تماشای فیلم‌های ترسناک کم شود و پیشتازی این فیلم‌ها نیز در جدول باکس آفیس به پایان خود برسد.

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک و صدرنشینی ادامه‌دار هالووین 2018 ؛

پرفروش‌ترین فیلم ترسناک

به نظر می‌رسد که در هفته‌های پیش‌رو نیز همچنان بخت با فیلم هالووین 2018 یار باشد و این فیلم صدرنشینی خود در باکس آفیس را برای چند هفته‌ی متوالی حفظ کند. چرا که رقیب سرسختی که بتواند این فیلم محبوب و ترسناک را تهدید کند، در دورنمای جدول اکران مشاهده نمی‌شود، مگر آنکه فیلمی مانند راپسودی بوهمی  Bohemian Rhapsodyفراتر از انتظار ظاهر شود و در گیشه منتقدان سینمایی را غافلگیر کند.

میانه‌ی شما با فیلم‌های ترسناک و اسلشر چگونه است؟‌ اگر از علاقه‌مندان این ژانر سینمایی هستید، پادکست‌های موسیقی متن گپ‌دایو در مورد پشت پرده سینمایی فیلم‌های ترسناک در سایت ملودایو را از دست ندهید.

منبع وب‌سایت cinemablend.com ؛